Uzupełniaj witaminy oraz wszystkie składniki odżywcze w organizmie

Albowiem gotowanie usuwa dużo składników odżywczych oraz witamin z jedzenia, nieuchronnie rozpoczynasz odżywiać swoje ciało tym, czego potrzebuje, jak przestajesz gotować jedzenie i zaczynasz spożywać żywność surową.


tabletki na odchudzanie


Spożywanie surowych potraw przyspiesza metabolizm. Trawienie surowych pokarmów wymaga trochę więcej energii, ale z powodu korzyści warto zdecydować się na przynajmniej częściowo surową dietę.

Witamina A pełni wiele funkcji w organizmie, w tym utrzymywanie zdrowych oczu, wspieranie wzrostu komórek, a również wspieranie układu immunologicznego. Witamina A jest nie tylko przyswajana bezpośrednio, ale jest też wytwarzana przez organizm poprzez przekształcenie beta-karotenu.

Witamina D jest jedyną witaminą, która nie jest uzyskiwana ze konsumowanych pokarmów. Witamina ta jest uzyskiwana przez skórę eksponowaną na promienie Słońca. Również pewne produkty spożywcze zawierają witaminę D. Można też witaminę D uzupełniać poprzez suplementowanie.

Wielu ludzi nie stosuje wystarczająco zbilansowanej diety, by zapewnić wszystkie niezbędne witaminy, co doprowadziło do boomu branży specyfików wielowitaminowych. Suplementy wielowitaminowe są dostępne w wielu różnych postaciach, w tym tabletek, kapsułek żelowych, a nawet płynów. Niepodważalnie oczywistą zaletą wypływającą z korzystania z tego typu preparatów jest wygoda. O ileż łatwiej jest przyjąć jedną dawkę takiego preparatu, który zawiera wszystkie konieczne witaminy, w porównaniu z przyjmowaniem wielu różnych preparatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *